вертикална градина, зелена стена

Представяме Ви двустранна зелена стена  Mr.GreenWALLS, намираща се в малък офис на фирма за недвижими имоти „Явлена“ в центъра на столицата. Проектирана и изградена по съответния начин, вертикалната градина разделя общото пространство на две, организирайки отделни работни кътове, внасяйки уют и доближавайки работещите в офиса по-близо до природата.

През 2009год. ние от  `Мистър Грийн`  първи в България започнахме изграждането на ВЕРТИКАЛНИ ГРАДИНИ. Подхождаме строго индивидуално и с професионализъм към всеки обект и клиент. Специализирали сме се в изграждането и поддръжка на зелените стени с жива растителност до най-малкия детайл!

До момента имаме над 50 изградени градини с разнообразна растителност, форма и големина в различни  пространства:  жилища, офиси, магазини, обществени сгради.

Вижте други обекти на Мистър Грийн ТУК.

Вертикалните градини (green walls или living walls) могат да бъдат разположени вън или вътре. ​Градската среда е богата на СО2, което стимулира развитието на растенията правопропорционално. А те, от своя страна отделят огромно количество О2, което е полезно за хората. Редуцират значително влиянието на слънчевата радиация и ветровата ерозия върху фасадата на сградата. Вътре, интериорно, увеличават атмосферната влажност. Развиват се добре и на изкуствено осветление. Леки и бързи за монтаж, до 30кг/м2, с развита растителност. Необходимо е наличието на вода и ток. Във вертикалната градина растенията се развиват /разпространяват/ по коренно различен начин, в сравнение с хоризонталната : някой провисват надолу, други нарастват нагоре, а трети настъпват във всички посоки. Тук важат съвсем различни принципи на аранжиране/проектиране.

Интересно, от естетическа гледна точка е възприемането на растенията в изглед, а градината в план. Практически една истинска градина, парк, зелена площ се възприема в повечето случаи от височина 170cm – среден човешки ръст, получава се силно скъсено перспективно изображение – ракурс, тоест възприемаме растенията в изглед, и градината в изглед. При вертикалните градини в повечето случаи гледаме към фасадата от определено разстояние – в план. Това интересно съчетание, като че ли дава на наблюдателя „още едно измерение” и засилва неимуверно въздействието на вертикалната аранжировка.

Вижте как се развива една ГРАДИНА ТУК:

И ОЩЕ НАШИ ОБЕКТИ ТУК:

БЛАГОДАРИМ ЗА ДОВЕРИЕТО DIY